O mnie

Mam na imię Alek, mieszkam w Krakowie i jestem programistą, a w wolnym czasie zajmuję się wieloma różnymi rzeczami, w tym przygotowaniem nalewek i innych przetworów. Lubię przy tym wiedzieć co robię i usprawniać sobie pracę. Mam nadzieję, że pozwoli to wyróżnić nieco ten blog w porównaniu z już istniejącymi w polskim Internecie i sprawić, że nie będę jedynie duplikował już istniejących treści. Zamysł stojący za powstaniem tego bloga można streścić jako fabularyzowane przepisy dla osób, które chcą zacząć, ale nie mają żadnego doświadczenia.

Treść bloga przechowywana jest jako repozytorium na GitHubie, która następnie jest generowana z użyciem Pelicana i udostępniana usłudze AWS S3.

Inne strony i projekty

  • chrabasz.cz - prywatny blog po angielsku, głównie o moich projektach programistycznych

  • blog.exeris.org - blog opisujący grę, którą tworzę powoli od roku 2015. Nie została jeszcze ukończona i nie ma gwarancji, że kiedykolwiek się to stanie

  • Cantr - od prawie 10 lat pomagam jako główny programista symulacyjno-fabularnej przeglądarkowej gry tekstowej

  • Konta na Twitterze używam rzadko i jeśli już coś piszę, to dotyczy to programowania. Więcej informacji o moich zainteresowaniach programistycznych można znaleźć na wspomnianym wyżej blogu.

  • Jestem na Duolingo i regularnie korzystam z niego w celu nauki języków.